top of page

BAREVNÁ TYPOLOGIE 

Proč barevná typologie?

Některé barvy máme oblíbené, jiné méně, některé se nám nelíbí vůbec. Ale víme jaké barevné odstíny nám opravdu sluší?

Základní pravidlo v barevném poradenství. "Každý z nás může nosit všechny barvy, důležité je vybrat  vhodné odstíny". To se samozřejmě netýká pouze oblečení, ale i barvy vlasů, líčení, . .


Určitě to znáte. Ráno stojíte před otevřenou šatní skříní a nevíte, co na sebe. Svetr, který bychom si bez problémů včera oblékli, si dnes, zcela z neznámých důvodů, prostě vzít nemůžeme. V šatech, ve kterých jsme se včera cítili krásní, sebevědomí, elegantní, si dnes připadáme tlustí, nepřitažliví,... V kostýmu nebo obleku, který vypadá na stojanu opravdu luxusně, bychom mohli jít spíše hrabat listí, s luxusem, na nás, nemá zdaleka nic společného. Ano, je to tak. Naše pocitové rozpoležení nás ovlivňuje i v oblékání. Rozhoduje co, a v jakém barevném odstínu, si v daný okamžik vezmeme na sebe. A stejně tak to platí i v opačném pořadí. Barvy ovlivňují naši náladu, siluetu postavy a celkový image, jak působíme na ostatní a samozřejmě i sami na sebe. 

 

Nošením správných barevných odstínů budete vypadat zářivější, mladší, zdravější, budete se cítit krásnější, sebevědomější. 

Barevný typ se během života nemění. Existují 4 základní barevné typy (jaro, léto, podzim, zima). Každý z nich se dělí na další 3 - celkem tedy máme 12 barevných typů. Jedním z nejpřesnějších a nejpřesvědčivějších způsobů, jak určit Váš barevný typ, je šátková metoda, která nám umožní v relativně krátké době určit Váš barevný typ a demonstrovat vhodné barevné kombinace pro Váš šatník.

 

 

Co se dozvíte:

- jaký jste barevný typ a jaké odstíny se k Vám hodí, které Vám sluší, které Vás podpoří a naopak, kterých ostínů je vhodné se vyvarovat

- že můžete nosit libovolnou barvu, jen je třeba najít správný, pro Váš barevný typ, slušivý odstín
- jak rozpoznat správný barevný odstín pro Váš typ

- obdržíte vzorník barev, který můžete mít stále u sebe a výběr barev už bude pro Vás hračkou

  

bottom of page