top of page

S tužkou v ruce jsem se snad narodila. Výtvarničinu jsem vystudovala a pak se jí i začala živit. Od designu hraček, obalového designu, grafického designu až po zcela komerční reklamu, která člověku hodně dá, ale ještě více sebere... a tak to běželo více jak 11 let. Psal se rok 2011... Pak přišel úraz. Jen tak - zčistajasna, nečekaně, neohlášeně. Do šíleného pracovního kolotoče, z kterého jsem si myslela, že nejde vystoupit. Během pár vteřin jsem měla najednou několik měsíců prostor přemýšlet a udělat to, na co před tím nebyl zdánlivě čas. Zastavit se a položit si pár jednoduchých otázek. A najednou jsem věděla, co chci. Baví mě výrazy, emoce, čistota, jednoduchost. Mám ráda fotografii, černobílá mě oslovuje ze všeho nejvíc. Miluju hru světla a stínů, smyslnosti, emocí, která na mě z černobílé fotografie sálá. Chci vzít zpátky do ruky tužku a štětec. Chci začít dělat to, co mě už dlouho láká. Začít tvořit a to, co umím, předávat dál. Sjela jsem z divoké dálnice života na docela zarostlou pěšinu. Je nepohodlná, škrábe, občas píchá, ale já si jdu svou vlastní cestou . . .


Jsem především člověk, který rád žije a nechává žít.

Mám ráda kopce, hory, skály. Čisté, jednoduché, ale extrémní věci. Nemám ráda slova "to nejde."
Ráda se učím, objevuji nové cesty, porušuji hranice, limity . . .


Věřím, že jiný, otevřenější pohled na svět má smysl, že originální a zároveň koncepční, promyšlené řešení je efektivní, smysluplné a pro obě strany přínosné. Nevěřím v hezké obrázky. Věřím v obsah. Věřím v sílu jednoduchosti.

O MNĚ V DATECH:
• od 2012 100% freelancer 2009 - grafický designer, vizážista, stylista - freelance • 2009 - 2012 - senior art director, designer - Momentum, McCann Erickson • 2008 - 2009 - creativ director, designer - Olymp s.r.o., Bino GmbH, Mertens GmbH • 2005 - 2007 - senior graphic designer, Unity design. • 2005 - 2007 - bytový designer - externí spolupráce pro časopis Marianne, Marianne Bydlení, Hachatte Filipacchi • 2004 - 2005 - grafický designer - Visage s.r.o • 2004 - grafický designer - Studio Fiala a Šebek • 2003 -2004- designer dekorativních a dárkových předmětů, grafik - Targo promotion Praha • 2001 - 2003 - designer hraček - Bino GmbH, Mertens GmbH, Freiburg

 

STUDIUM:

2014 - 2017, 2019 - 2021 - ČZU - Zahradní a krajinářská architektura • 1992 - 2001  - SŠZP, SUPŠ Praha , VOŠUP Praha
 

CERTIFIKACE VIZÁŽ A STYLING:
Vizážista speciál, Profi image muže, Profi image ženy, P. I. B., Airbrush makeup, Účes pro vizážisty

člen Asociace vizážistů a stylistů České Republiky

bottom of page